Rektörün Mesajı

Prof.Dr. Nail KIR'dan Mesaj

Üniversite seçiminin hayatınızın en önemli kararlarından biri olduğunun bilincinde olduğumuzu önemle belirterek sizlere seslenmek istiyorum. Bu nedenle arzuladığınız ve severek eğitim göreceğiniz bölümü seçerken her türlü şartların olumlu olduğu fakülte ve bölümün fiziki şartlarını da dikkate almanız lehinize olacaktır. Bizler; Akademik ve İdari kadroları dolduranlar olarak bahsedilen şartların en iyisini sunmak için emek vereceğimizi bilmenizi istiyorum.

Üniversitemiz Akdeniz’in incisi huzur ve sükun adası KKTC’de tarih kokan bir kent olan Gazimağusa kentindedir. Deniz ve karanın en güzel uyumunun olduğu bu tarihi şehirde kampüs içi ve dışında yirmidört saat aktif ve canlı bir yaşam bulacaksınız.

Üniversitemiz; Avrupa Eğitim Grubu’nun İstanbul’daki Eğitim ve Öğretim Kurumları’nın okul öncesi, ilk ve orta öğretim ve de Yüksek Öğretim birikimlerinin en üst noktası olmaktadır. Bünyemizde fakülte ve bir yüksekokul bulunmaktadır. Bunlar; Eğitim Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Mühendislik / Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, İktisadi / İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu’dur.

En iyi eğitim ve öğretimi vermeğe çalışırken, bir yandan da Diş Hekimliği Fakültemiz ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümümüzde hasta bakımı, teşhis ve tedavi hizmetlerini kusursuz yürütmenin gayreti içerisinde olmak gibi bir misyon yüklenmekteyiz. Öğrencilerimizi üst düzeyde bilgi ve beceri sahibi ve eğitimini aldıkları dallarda evrensel değerleri taşıyan uzmanlar olarak yetiştirmenin yanında, meslek hayatlarında sorunlara çözüm üretmeyi, ulusal ve uluslararası bilgi birikimine katkı sağlamak için ise bilimsel araştırmalar yapmayı öğretmeyi de görevlerimiz arasında saymaktayız.

Üniversitemizde eğitim Türkçe ve İngilizce olarak yapılmaktadır.

Uluslararası arenada iyi bir yer edinmek için gerekli olan yabancı dilin getirdiği avantajları kazanmanın yanında, pratik dil kullanımının sosyal etkinliklerde iyi dostlukların kurulması ve farklı ülkelerden gelen öğrencilerin örf ve geleneklerini de öğrenmenin avantajlarını aylar içinde öğrenip kuvvetli bağlar kuracaksınız. Akademik kadromuzun KKTC ,TÜRKİYE ve dünyanın çeşitli ülkelerinden seçilen değerli öğretim üyelerinden oluşması başarılı bir eğitim ve öğretimin güvencesidir. Yirmibirinci yüzyılın başarılı bireylerini yetiştirmeyi hedeflediğimiz bu öğretim yuvasından ülkeler arası dostlukların doğarak gelişeceğini de sağlayacağımız inancındayız.

Yeni kampüsümüze taşındık. 24 bin metrekarelik binada, her türlü sosyal ve kültürel etkinliğin yapılabildiği, kapalı spor salonunda ise spor branşlarının tamamına yakınını yapma imkanına sahip olduğunuzu göreceksiniz. Uygulama salonlarında, deney labaratuvarlarında, aktif katılımlı görseli bol anfi ve dersliklerde her türlü aktivitelere katılabileceksiniz.

Web sitemizi ziyaret ederek daha geniş fikir sahibi olabileceksiniz. Sizleri kampüsümüzde ağırlamaktan mutlu olacağız. Sağlıcakla kalınız.

© 2018 Ada KENT Üniversitesi - Tüm Hakları Saklıdır.