tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888

Diş Hekimliği Fakültesi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulan Diş Hekimliği fakültemiz 2018-2019 öğretim yılında Türkiye çapında Yüksek Öğretim Kurumu denkliğini alarak ulusal ve uluslararası alanda yetkin ve yeterli diş hekimliği eğitimi verebilecek bir fakülte olarak eğitime başlamıştır.

Diş Hekimliği Fakültesi;

Türkiye standartlarının çok daha üzerindeki teknolojilerle donatılmış laboratuvarları ve uzman akademik kadrosuyla dünya standartlarında uygulamalı eğitim vermektedir. Üniversitemiz, deneyimli akademisyenlerimizin denetiminde, öğrencilerimizi çağın ”robotik-tekno diş hekimliği doğrultusunda dünya diş hekimi” olarak yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Tam donanımlı laboratuvar ekipmanları ve çalışma ergonomisinin en ince ayrıntılarına kadar düşünülüp tasarlandığı bir ortamda, diş hekimliği öğrencilerimize en iyi ve güncel eğitimi bu konuda deneyimli ve diş hekimliğindeki son gelişmeleri takip eden uzman bir eğitim kadrosu ile vermekteyiz.

Laboratuvarlar, hem fiziki şartlar açısından hem de teknik ekipman olarak klasik diş hekimliği eğitiminin çok üstünde bir yeterliliğe sahiptir. 

Fakültemizin hedefi;

Mesleki bilgi ve teknolojileri, gelişmeleri ve değişimleri izleyebilecek, uygulayabilecek hatta katkıda bulunabilecek, yalnız tedavi edici değil aynı zamanda koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetlerini geliştirecek ve sürdürebilecek, bunları yaparken de meslek etiği ve ilkelerini göz önünde tutarak, kanıta araştırmaya dayalı sonuçları değerlendirebilecek hekimler yetiştirmektir. Öğrencilerimizi çok iyi birer diş hekimi olarak yetiştirmenin yanı sıra, kararlarını özgürce veren iletişim ve liderlik özellikleri ile donanmış bireyler olmalarına da katkıda bulunmaya kararlıyız.

Diş hekimliği fakültemizin hedefi kısa zamanda sizlerle birlikte diğer diş hekimliği fakülteleri içinde ilk sıralara yerleşmektir.

Fotoğraf Galerisi

 

 

Fakülteye Başvur

Fakülte İletişim Bilgisi

Diş Hekimliği Fakültesi

Sakarya Mah. Kurtuluş Sokak No:21/A Gazimağusa-KKTC

+90 (548) 829 8888
info@adakent.edu.tr

Sosyal Medya

Dilekçe ve Öneri Formu

Fakültemiz, Ada Kent Üniversitesi, 2018-2019 Akademik Yılında eğitim öğretime başlamıştır. Diş Hekimliği Fakültesi modern preklinik ve fantom laboratuvarları ile klinik öncesinde eksiksiz bir uygulamalı eğitim sunmaktadır. Teorik dersler ise akıllı tahtaların bulunduğu modern dersliklerde gerçekleşmektedir. Öğrencilerimiz her an kapsamı genişletilen kütüphanenin tüm olanaklarından faydalanabilirler. Klinik eğitimi, donanımlı kliniklerde gerçekleştirilecek ve öğrencilerimiz tedavilerde digital teknolojiyi öğrenme ve kullanma imkanını bulacaklardır.