tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
Fakülteler ve Okullar

Diş Hekimliği Fakültesi – Dekan Mesaji

Sevgili öğrenciler,

Diş hekimliği mesleği, bilim ve sanatın iç içe olduğu saygın mesleklerden biridir. Sizi bu mesleğe hazırlarken amacımız; güncel teknolojik gelişmelere hâkim eğitimin yanı sıra, çağdaş bireyler olarak eleştirel düşünce ve bilimsel anlayışa sahip, insan haklarına ve etik değerlere saygılı, mesleğinde başarılı diş hekimleri yerleştirmektir. Bu sayede fakültemizden mezun olmayı başarmış olan meslektaşlarımız, öğrenmeyi ve bilgiye erişmeyi bilen yetkin diş hekimleri olarak meslek yaşamlarına adım atacaklardır.

Fakültemizde, öğrencilerimize sosyal ve kültürel değerler hakkında derin bir anlayış kazandırmak, fikir alışverişinde bulunabilmeleri, farkındalık yaratabilmeleri ve diğer kültürler ile olumlu ilişkiler geliştirebilmeleri için bir ortam sağlamak temel amacımızdır.

Kısa bir süre içerisinde, pek çok alanda büyük gelişme göstermiş olmanın gururu ile faaliyetlerimize katkı sağlayan akademik ve idari kadroda çalışan tüm mesai arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.

       

                                                                                             Doç. Dr. Umut Tunga          

Fotoğraf Galerisi

 

 

Fakülteye Başvur

Fakülte İletişim Bilgisi

Diş Hekimliği Fakültesi

Sakarya Mah. Kurtuluş Sokak No:21/A Gazimağusa-KKTC

+90 (548) 829 8888
info@adakent.edu.tr

Sosyal Medya

Dilekçe ve Öneri Formu

Fakültemiz, Ada Kent Üniversitesi, 2018-2019 Akademik Yılında eğitim öğretime başlamıştır. Diş Hekimliği Fakültesi modern preklinik ve fantom laboratuvarları ile klinik öncesinde eksiksiz bir uygulamalı eğitim sunmaktadır. Teorik dersler ise akıllı tahtaların bulunduğu modern dersliklerde gerçekleşmektedir. Öğrencilerimiz her an kapsamı genişletilen kütüphanenin tüm olanaklarından faydalanabilirler. Klinik eğitimi, donanımlı kliniklerde gerçekleştirilecek ve öğrencilerimiz tedavilerde digital teknolojiyi öğrenme ve kullanma imkanını bulacaklardır.