tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888

Rektörün Mesajı

 

 

Çok kıymetli öğrenci adayları, 

Ada Kent Üniversitesi, merkezi İstanbul’da bulunan Avrupa Eğitim Grubu’nun yeni üyesi olarak 2015 yılında kurulmuş bir yükseköğretim kurumudur. 

Üniversitemiz aynı zamanda Avrupa Eğitim Grubu’nun bağlı olduğu Avrupa Eğitim Vakfı ile ABD’nin Ohio Eyaleti’ndeki Kent State Üniversitesi arasında sağlanan iş birliğinin de bir sonucudur. 

Hukuk Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Mühendislik- Mimarlık Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, Eğitim Fakültesi ile Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nu bünyesinde bulunduran Üniversitemiz, gerek bünyesinde olduğu Eğitim Grubu ve gerekse yurtdışında iş birliği içinde olduğu nitelikli yükseköğretim kurumlarıyla birlikte sizi geleceğe hazırlamak ve kariyer planlarınıza yardımcı olmak için gerekli her türlü fiziki, teknik ve akademik altyapıya sahiptir. 

Türkçe ve İngilizce eğitim veren Üniversitemizde her biri kendi alanında uzman ve yetkin akademisyen kadrosu ile birlikte olacak ve seçmiş olduğunuz alanla ilgili gerek Türkiye’de ve gerekse uluslararası alanda geçerli bir formasyon edineceksiniz. 

Sizleri en üst düzeyde bilgi ve beceri sahibi kılmanın yanında; meslek yaşamınızda karşılaşacağınız sorunlara doğru çözümler üretebilen, kendini sürekli olarak yenileyen, mesleği ile gelişmeleri takip eden ve evrensel bilimsele katkı amacıyla ve bilimsel bakış açısıyla araştırmalar yapan bireyler olarak yetiştirmeyi ilke ediniyoruz. 

Bir üniversite olarak planlanan ve inşa edilen Gazimağusa şehir merkezindeki yeni kampüsümüz, çağdaş eğitim teknolojileri altyapısı ile donatılmıştır. Kampüsümüzde siz öğrencilerimizin sosyal ve sportif aktiviteleri; kültür ve sanat faaliyetleri de düşünülmüştür. 

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerle birlikte sosyal ve kültürel olarak kendinizi geliştirme fırsatı bulacağınız gibi, pratik dil kullanımı sayesinde ileri düzeyde ve akıcı bir İngilizce ile donanımlı olarak mezun olacaksınız. Tarih ve denizin iç içe olduğu bu güzel şehirde, gerek kampüs içinde ve gerekse kampüs dışında yirmi dört saat aktif ve canlı bir yaşam bulacaksınız. 

Türkiye’nin eğitim alanındaki marka kurumlarından olan Avrupa Eğitim Grubu’nun bir üyesi olarak Ada Kent, geleceğe en iyi şekilde hazırlamak için sizleri bekliyor…

                                                                                                                                                                          Prof. Dr. Halil Atmaca