tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888

Alms Hakkında

 

 

UZAKTAN EĞİTİM BİRİMİ 
SIKÇA SORULAN SORULAR

 

 

 

 

LMS nedir? Ne işe yarar?

LMS, tamamen Advancity bünyesi içinde geliştirilmiş yüzde yüz yerli yapım bir eğitim yönetimi sistemi (LMS) yazılımıdır. Asenkron eğitim özelliğindeki ALMS, uzaktan eğitim konusunda bir eğitim sisteminden beklenen tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır.

 kullanmak için ekstra bir yazılım kurmaya ihtiyaç var mıdır?

LMS, web tabanlı bir ürün olduğundan herhangi ekstra bir yazılım kurmanıza gerek yoktur. Internete bağlandığınız herhangi bir aygıt (PC, dizüstü bilgisayar, tablet, mobil), Internet bağlantısı ve aygıtınızda kurulu bir Internet gezgini yazılımı (Internet Explorer, Chrome, Firefox, Safari vb.) ile LMS’i kullanabilirsiniz.

LMS’i sorunsuz kullanmak için Internet bağlantısı hangi hızda olmalıdır?

Kullanıcıların en az 1 Mbit hızını kullanması LMS’i sorunsuz kullanmak için yeterli olmaktadır.

LMS’de Canlı Derse Nasıl Katılabilirim?

ALMS içerisinde öncelikle eğitmeniz tarafından oluşturulmuş bir sanal sınıf olması gerekiyor. Eğitmeniniz sanal sınıfı oluştururken bir kısıtlama kullanmadıysa oluşturduğu gibi sanal sınıf dersiniz olduğunu görebilirsiniz. Eğer eğitmeniniz sanal sınıf aktivitesini başka bir aktivitenin bitirilmesine bağlı kısıt veya gösterilmesi için bir zaman aralığı belirlediyse dersinizin içerisinde kısıtlamalar kalkana kadar görüntüleyemezsiniz.

“Sistem saatiyle cihaz saati uyuşmuyor.” hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

Cihazınızın saat dilimi “GMT+3 İstanbul” olarak ayarlı olup olmadığını kontrol etmenizi rica ederiz. Eğer otomatik saat güncelleştirmesini kapattıysanız açmanızı rica ederiz. Saatinizin güncel olduğundan emin olunuz. Arkadaşlarınız ile konuşup onların sisteme bağlanmalarında bir sorun yaşayıp yaşamadıklarını sormanızı rica ederiz. Eğer sadece siz bir sorun yaşıyorsanız başka bir cihaz ile sisteme giriş yapmayı denemenizi rica ederiz.

LMS’de yüklediğim ödevi nasıl geri çekebilirim?

Ödev aktivitesine tıkladıktan sonra ödev yüklemek için kullandığınız “Ödev Yükle” düğmesine tıklayınız. Yüklediğiniz ödev dosyaları listelenecektir. Listede her dosyanın solunda sil düğmesi bulunur. “Sil” düğmesine tıklayarak yüklediğiniz ödev dosyasını silebilirsiniz.

 

Önemli Not: Öğretmeniniz yükleme hakkını kaç yaptıysa, o hak kadar ödev yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz ödev dosyasını silmeniz size yeni ödev yükleme hakkı kazandırmaz.