ArabicEnglishFrenchGermanPersianRussianTurkish
info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
ArabicEnglishFrenchGermanPersianRussianTurkish
info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888

Aday Öğrenci

Eşsiz Kampüs Yaşamı

Adakent Üniversitesi’nde birbirinden eşsiz aktiviteler, hizmetler, spor alanları, öğrenci kulüpleri, kütüphane vb. imkanlarıyla siz öğrencilerimize en iyi hizmeti sunmak için varız.

Fakülteler / Okullar

-Diş Hekimliği Fakültesi

-Hukuk Fakültesi

-Eğitim Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulan diş hekimliği fakültemizin hedefi kısa zamanda sizlerle birlikte diğer diş hekimliği fakülteleri içinde ilk sıralara yerleşmektir. 2018-2019 öğretim yılında Türkiye çapında Yüksek Öğretim Kurumu denkliğini almış, ulusal ve uluslararası alanda yetkin ve yeterli diş hekimliği eğitimi verebilecek bir fakülteye davetlisiniz.

 

Hukuk Fakültesi

Hukuk eğitiminin niteliği, hukuk devleti olma ve hukukun üstünlüğü ilkesini hayata geçirme açısından temel belirleyici faktördür. Hukuk ve adalet ancak iyi yetişmiş, pozitif hukuka hakim, ideal hukuka bağlı, muhakeme ve yorum yeteneği kazanmış, uluslararası düzeyde donanımlı hukukçular eliyle gerçekleştirilebilir.

 

Eğitim Fakültesi

Ada Kent Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2016-2017 akademik yılında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programlarında İngilizce Hazırlık sınıflarında eğitim-öğretime başladı. 2017-2018 akademik yılı itibariyle Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü faaliyete geçti. Eğitim Fakültesi, bünyesinde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, KKTC vatandaşı ve uluslararası öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor.

Spor

AÇIK SPOR ALANLARI

KAPALI SPOR ALANLARI

SPOR TAKIMLARI

Üniversite spor takımlarımızdan bazıları:

Futbol, Basketbol, Voleybol, Okçuluk, Eskrim, Judo, Taek-Wan-Doe, Masa Tenisi ve Badminton.

Yurt İmkanları

📣 Yurt İmkanlarımız İle İlgili Merak Ettiğiniz Tüm Sorular İçin üniversitemizi ziyaret edebilir ya da bizi arayabilirsiniz.

📍Kurtuluş Sk. No. 21/A Gazimağusa
☎️0850 480 43 43
☎️0548 829 88 88
☎️0548 829 80 10

Transfer ve Karşılama

Oryantasyon programı çerçevesinde belirtilen günlerde sizleri karşılıyoruz. Sizleri karşılayabilmemiz için gelmeden tüm uçuş bilgilerinizi en az 48 saat öncesinden Öğrenci işleri veya Uluslararası ofisimize bildirmeniz gerekmektedir.

Kayıt Kabul

Hızlı Ve Kolay Bir Şekilde Okulumuza Kayıt Olmak İçin Tek Yapmanız Gereken Tıklamak.       

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

CLICK FOR ENGLISH APPLICATION FORM

Ulusal ve uluslararası alanda yetkin ve yeterli  eğitim verebilecek bir üniversiteye davetlisiniz.

Emine TekinalpOkulumuzun Hukuk Kulübü Başkanı