tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888

Eğitim Fakültesi – Dekan Mesaji

Değerli öğrenciler,

Eğitim Fakültesi’ne hoş geldiniz,

Ada Kent Üniversitesi, Eğitim Fakültesi olarak tüm öğrencilerinizin, ailelerinin ve içinde yaşadıkları toplumların hayatlarında büyük değişiklikler yaratacak bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Hayat boyu süren hizmet kariyerinin temeli olarak bilinen teori ve pratiğin öneminin bilincinde olup, İngilizce Öğretmenliği alanında kapsamlı lisans programı sunmaktayız. Öğrencilerimiz, üniversitedeki dört yıllık eğitimlerinde, birçok hedefin peşinde koşup başarı elde ederken, aynı zamanda kendi yeteneklerini ve kişiliklerini de geliştirme şansı yakalayacaktır. Buna ek olarak, bölümün ve programın akademik gruplarındaki etkinlikler, öğrencilerin hayatlarını zenginleştirmek, onların birey olarak toplumdaki gelişimini güçlendirmek için hizmet verecek ve öğrencilerin pedagojik ve profesyonel yeteneklerinin gelişiminin sağlanmasında başrol oynayacaktır.

Eğitim Fakültesi, öğretme ve öğrenme tutkusu olan eğitmenler ile öğrencilerin yuvası olduğu gibi, aynı zamanda Kuzey Kıbrıs’ın ve dünyanın her yerindeki eğitimin gelişimine katkı koymak isteyenlerin de yuvasıdır.

Fakülte Dekanı olarak, tüm öğrencileri, fakülte üyelerini, görevlileri veya ziyaretçileri karşılamaktan mutluluk duyar, sizleri eğitim maceramızı ve yeniliklerimizi paylaşmaya davet ederim.

Bizimle geleceğin dünyasını inşa etmeye hazır mısınız?

Yrd. Doç. Dr. Hicran B. FIRAT
Eğitim Fakültesi Dekanı (v)

Fotoğraf Galerisi

Fakülteye Başvur

Fakülte İletişim Bilgisi

Eğitim

Sakarya Mah. Kurtuluş Sokak No:21/A Gazimağusa-KKTC

+90 850 480 43 03
info@adakent.edu.tr

Sosyal Medya

Dilekçe ve Öneri Formu

Ada Kent Üniversitesi, Eğitim Fakültesi olarak tüm öğrencilerinizin, ailelerinin ve içinde yaşadıkları toplumların hayatlarında büyük değişiklikler yaratacak bireyler yetiştirmeyi hedeflemekteyiz. Hayat boyu süren hizmet kariyerinin temeli olarak bilinen teori ve pratiğin öneminin bilincinde olup, İngilizce Öğretmenliği alanında kapsamlı lisans programı sunmaktayız. Öğrencilerimiz, üniversitedeki dört yıllık eğitimlerinde, birçok hedefin peşinde koşup başarı elde ederken, aynı zamanda kendi yeteneklerini ve kişiliklerini de geliştirme şansı yakalayacaktır.