tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
Fakülteler ve Okullar

Diş Hekimliği Fakültesi – Hakkımızda

Ada Kent Üniversitesi, Avrupa Eğitim Grubu tarafından 2015 yılında K.K.T.C’de kurulmuş vakıf üniversitesidir.

Diş hekimliği fakültemizin ise 2018-2019 yarı döneminde kurulmuş olup, kuruluş amacı en son teorik bilgilere sahip, insan sağlığını ön planda tutan, bilimsel gelişmelere duyarlı ve açık, toplum ağız ve diş sağlığını ön planda tutan, modern ve ileri teknolojiye dayalı en sağlıklı aynı zamanda kaliteli tedavi hizmetlerini veren ve ayrıca liderlik vasıflarına sahip topluma önderlik edebilecek diş hekimleri yetiştirmektir. Fakültemizden  mezun olanlar ‘Diş Hekimi’ diploması alacaklardır ve üniversite hastanelerinde, devlet hastanelerinde, diş tedavisi yapabilecek fiziki alt yapısı bulunan tüm kamu kurum ve özel kuruluşlarda çalışabilecekleri gibi kendi muayenehanelerini de açabilirler.

Adakent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitim süresi beş yıldır. Eğitim dili Türkçe ve İngilizce’dir.

Fakültemizin eğitim sisteminde yatay ve dikey entegrasyon göz önünde bulundurulmuştur. Bu sistemin en önemli özelliği temel tıp bilimleri ve klinik diş hekimliği bilimlerinin kaynaşmasıdır. Bu amaca uygun olarak öğrencilere teorik ve pratik eğitim verilmektedir. Öğrencilere ana hatlarıyla insan organizmasına ilişkin temel bilgiler ile  birlikte organik kimya, moleküler biyoloji, biyokimya, histoloji, embriyoloji, fizyoloji ve anatomi bilgisi verilmektedir. Hücre, doku ve organ sistemlerinin normal yapılarının ve aralarındaki ilişkilerin kavranması amaçlanmaktadır. Fakültemizde tüm öğrenim zamanı boyunca  teorik meslek derslerinin yanı sıra 4. ve 5. yıllarda 8 temel branş dersi olan Ortodonti, Protetik Tedavi, Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi, Pedodonti, Konservatif Tedavi, Endodonti, Oral Diagnoz ve Radyoloji, Periodontoloji derslerinin klinik uygulamaları da yapılacaktır. Bölüm programımız  dahilinde toplum ağız ve diş sağlığı bilincini sağlamak için öğrencilerimizle birlikte ağız ve diş sağlığı taramaları yapılacaktır.

Fotoğraf Galerisi

 

 

Fakülteye Başvur

Fakülte İletişim Bilgisi

Diş Hekimliği Fakültesi

Sakarya Mah. Kurtuluş Sokak No:21/A Gazimağusa-KKTC

+90 (548) 829 8888
info@adakent.edu.tr

Sosyal Medya

Dilekçe ve Öneri Formu

Fakültemiz, Ada Kent Üniversitesi, 2018-2019 Akademik Yılında eğitim öğretime başlamıştır. Diş Hekimliği Fakültesi modern preklinik ve fantom laboratuvarları ile klinik öncesinde eksiksiz bir uygulamalı eğitim sunmaktadır. Teorik dersler ise akıllı tahtaların bulunduğu modern dersliklerde gerçekleşmektedir. Öğrencilerimiz her an kapsamı genişletilen kütüphanenin tüm olanaklarından faydalanabilirler. Klinik eğitimi, donanımlı kliniklerde gerçekleştirilecek ve öğrencilerimiz tedavilerde digital teknolojiyi öğrenme ve kullanma imkanını bulacaklardır.