tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888

Hukuk Fakültesi – Dekan Mesaji

Sevgili öğrenciler,

Öncelikle, Hukuk Fakültesi lisans programını kazandığınız için hepinizi tebrik ederim. Hukuk öğrenimini seçerek Fakülte sıralarında yerinizi aldığınız gün, gerek bireylere gerekse topluma karşı son derece ağır bir  sorumluluk yüklenmiş oldunuz. Hukuk ve yargı kavramlarının iç-içe olduklarını ve bunlardan birinin içi boşaltılırsa, diğerinin anlamını yitireceğini artık bilmeyen yok.

Sizler, hukuk uygulayıcıları olarak, sadece hukuk alanında değil, toplumsal düzenle doğrudan veya dolaylı ilintisi bulunan her konuda kendinizi yetiştirmeli, meslekî ve entelektüel donanımı yüksek hukukçular niteliğinizle, toplum hizmetinde hak ettiğiniz saygın yeri almalısınız. Başarılı hukukçular olarak yetişebilmenin ön koşulu, hukuk fakültesinden hasbelkader bir diploma alarak mezun olmayı değil, saygın ve gerçek birer hukukçu olmayı amaç edinmektir. Bu da, öğrencilik yıllarında kazanabileceğiniz bir çalışma disipliniyle olanaklıdır. Elbette hocalarınızdan bu konuda her türlü yardımı ve desteği alacaksınız.

Ada Kent Üniversitesi Hukuk Fakültesi, geleceğin hukukçularını yetiştirmek için sizlere merhaba diyor. Bilgi yığınlarına ulaşmanın bu kadar kolaylaştığı bir dönemde, amacımız, hukuk dünyamızın yapay zekâlara, bilgisayar programlarına terk edilmemesini temin edecek bilinç düzeyinde, toplumsal adalet ve değerlere katlı sağlayacak genç hukukçular yetiştirmektir. Hukuk ve adalet, ancak iyi yetişmiş; pozitif hukuk normlarına hâkim ancak bir o kadar da ideal hukuka bağlı, muhakeme ve yorum yeteneği kazanmış; uluslararası düzeyde donanımlı hukukçular eliyle gerçekleştirilebilir.

Bizlerin en büyük mutluluğu, Ada Kent ailesi içinde alacağınız nitelikli ve kaliteli hukuk eğitimi
sayesinde, donanımlı birer hukukçu olarak ailenize, topluma ve ülkemize faydalı olduğunuz günleri
görmek olacaktır. İçinde bulunduğunuz zorlu ama gelecek için umut dolu yaşam yolunda hepinizi en içten başarı dileklerimle kucaklıyor ve geleceğin gerçek hukukçuları olarak sizlere selamlıyorum. Aramıza hoş geldiniz.

       
DEKAN
M. SERHAT SARISÖZEN

Fotoğraf Galerisi

Fakülteye Başvur

Fakülte İletişim Bilgisi

Hukuk

Sakarya Mah. Kurtuluş Sokak No:21/A Gazimağusa-KKTC

444 39 90
info@adakent.edu.tr

Sosyal Medya

Dilekçe ve Öneri Formu

Video Galeri

Öncelikle, Hukuk Fakültesi lisans programını kazandığınız için hepinizi tebrik ederim. Hukuk öğrenimini seçerek Fakülte sıralarında yerinizi aldığınız gün, gerek bireylere gerekse topluma karşı son derece ağır bir  sorumluluk yüklenmiş oldunuz. Hukuk ve yargı kavramlarının iç-içe olduklarını ve bunlardan birinin içi boşaltılırsa, diğerinin anlamını yitireceğini artık bilmeyen yok.