tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888
tren info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888

Dekan Mesajı

Merhaba Sevgili Gençler,

Öncelikle sizleri zorlu bir maratonu başarıyla tamamlayıp fakültemizi tercih ettiğiniz için gönülden kutluyorum. Ayrıca, iyi bir evlat yetiştirme yolundaki emekleri için ebeveynlerinize de çok teşekkür ediyorum. İnanın, eğitim yaşamınızın buraya kadarki kısmı, bundan sonraki kısmından çok daha zordu. Sizler bu zoru başararak buralara geldiniz. Bunun için kendinizle gurur duymanız gerekiyor.

Üniversitemize ayak bastığınız ilk andan itibaren hayatınızda büyük bir değişim ve dönüşüm sürecinin de başladığının farkında olduğunuzu umuyorum. Eğitim göreceğiniz bu Fakülte ve Üniversite, sizleri köklü geçmişi ile güçlü bir geleceğe hazırlamak için pek çok imkân ve fırsatlar sunmaktadır. Akılcı bireyler olarak bu imkân ve fırsatları görmeniz, bunları zamanında, iyi değerlendirmeniz ve kurumsal birikimlerden yararlanarak kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Kariyer planlarınızı daha şimdiden bu akılcı temele dayalı olarak yapabilirseniz mezun olduğunuzda başarılı bir geleceğin kapılarını açmış olursunuz.

Bu kurum aynı zamanda sizlere Dünyanın önde gelen üniversiteleri ile imzalanan değişim anlaşmaları çerçevesinde yurt dışında eğitim görme imkânları da sunmakta, çift anadal, yandal ve çift diploma ile yetkinliklerinizi farklılaştırmanıza katkı sağlamaktadır.

Fakültemiz gerek teorik gerek uygulamalı eğitim ve öğretim faaliyetleri yanında, akademi ve iş dünyasının önde gelen akademisyen ve uygulamacılarıyla birlikte düzenlenen ulusal ve uluslararası seminerler, çalıştaylar, konferanslar gibi çeşitli etkinlikler, etkileşim programları, özel mesleki alanlara yönelik staj, kurum içinde öğrenci çalıştırma programları, bilimsel ve sosyal projelere verilen destekler, kültürel ve sanatsal faaliyetler, spor olanakları, sürekli eğitim merkezi ve öğrenci kulüpleri ile hem kişisel gelişiminize katkı sağlayan hem de rol ve sorumluluk alarak çalışma hayatına hazırlanacağınız ortamlar sunmaktadır.

Hiç şüphe yoktur ki akılcı, çalışkan, ilgili, meraklı, kendini sürekli geliştirmeyi amaç edinen, çözüm ortağı, değer bilir, dürüst ve etik değerlere bağlı ve yenilikçi aynı zamanda sosyal becerileri olan, topluma ve çevreye saygılı, mutlu öğrenciler, bu kurumu ve ülkemizi daha da ilerilere götürecektir.

Fakültemize hoş geldiniz. Sizlerle şimdi biraz daha mutlu, biraz daha umutluyuz.

Fotoğraf Galerisi

Fakülteye Başvur

Fakülte İletişim Bilgisi

İşletme Fakültesi

Sakarya Mah. Kurtuluş Sokak No:21/A Gazimağusa-KKTC

+90 (548) 829 8888
info@adakent.edu.tr

Sosyal Medya

Dilekçe ve Öneri Formu