tr info@adakent.edu.tr +90 (548) 829 8888

Kütüphane

Üniversite Kütüphaneleri, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, personel, öğrenci ve öğretim elemanlarının akademik program ve bilimsel araştırmalarından doğan bilgi ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla kurulurlar. Kıbrıs Ada Kent Üniversitesi Kütüphanesi, sadece boyutlarıyla değil sunduğu ve hedeflediği hizmetlerle de dünya standartlarını adamıza taşıyor. Önce rakamsal boyutlar verirsek kütüphanemiz 400 adet açık raf  isteminde 55.000 adet basılı kitap kapasitesine sahip olup, 1,000,000’den fazla elektronik dergi ve kitap , 5 bireysel grup çalışma odası, 1 adet study room , 250 kişilik çalışma masasıyla dünya standartlarında bir kültür ve bilgi erişim merkezidir. Kütüphane hizmetimizden tüm öğrenci ve misafirlerimiz ücretsiz olarak yararlanmaktadır.

Kütüphanecilik kavramı dünyada artık çok gelişti. Sadece uğrayıp kitap ödünç aldığınız yerler değil kütüphaneler. Günümüzün en son elektronik teknolojisi ile donatılmış bu merkezi bilgiye erişimde evinizden internet aracılığıyla kullanabiliyorsunuz.

Bir yandan kütüphanecilik hizmetlerimizi geliştirirken diğer yandan hedeflediğimiz kolleksiyonumuzu önümüzdeki 5 yılda 200,000’lik basılı kitap koleksiyonuna dönüştürme hedefimiz var.

Kütüphane Sorumlusu

Uzman Hanife TURAN
0392 365 39 90

hanife.turan@adakent.edu.tr

library@adakent.edu.tr