İşletme

İşletme

Lisans Programının Amacı

Günümüz dünyasında her sektörde, her büyüklükteki firma ve kamu kuruluşunda işletmecilik fonksiyonlarını yerine getirecek nitelikli adaylara ihtiyaç vardır. İşletme Lisans Programı; iş dünyasının ön koşulu olan İngilizce iletişim becerileriyle yüksek geleceğin liderleri, yöneticileri ve girişimcilerini yetiştirmeyi amaçlıyor. 

Mezun Olma Koşulları
İşletme Lisans Programı’ndan mezun olmak için; İşletme İlkeleri, İktisat, Temel Bilgi Teknolojileri,Hukuk, Matematik, Genel Muhasebe, Davranış Bilimleri, Borçlar Hukuku gibi zorunlu derslerin yanı sıra seçmeli dersleri tamamlamaları gerekiyor. Tüm dersleri başarı ile tamamlayan ve diğer yükümlülükleri yerine getiren öğrenciler bölümden mezun oluyor. Eğitim süreleri boyunca çeşitli ders içi ve ders dışı etkinliklere katılan öğrenciler, bu etkinliklerde iş dünyasının temsilcileri ile tanışma fırsatı buluyorlar. 


Kariyer Olanakları
İşletme Lisans Programı mezunları çeşitli alanlarda ve kurumlarda görev alabilirler. Bankacılık, imalat, turizm, ulaşım, bilgi işlem, eğitim ve sağlık gibi pek çok farklı sektörde, özel şirketlerde ya da kamu kuruluşlarında, denetim ve finansman, pazarlama, satış, muhasebe, insan kaynakları yönetimi, yönetim danışmanlığı gibi alanlarda çalışabiliyorlar. Ayrıca kendi geliştirdikleri iş fikirlerini hayata geçirip, mesleki hayatlarına girişimci olarak devam ederek iş dünyasında önemli başarılara imza atma fırsatları da bulunuyor.