Ada Kent Hakkında

Rektörün Mesajı

Sevgili öğrenciler,

Ada Kent Üniversitesi, merkezi İstanbul’da bulunan Avrupa Eğitim Grubu'nun üyesi olarak 2015 yılında kurulmuş bir yükseköğretim kurumudur.  

Üniversitemiz kendini, üst düzeyde eğitim- öğretimin yanı sıra, gerekli fiziki, teknik ve akademik altyapımız ile teknolojiyi en etkili şekilde kullanarak, objektif düşünebilen, sorgulayan, araştıran, bilgi ve değer üreten, yaratıcı, mezunlar yetiştirmeye, adamıştır. Hedeflerimizden bir diğeri mezunlarımızın  topluma liderlik edebilecek, dünyanın değişimine olumlu yön verebilecek vasıfta bireyler olmasıdır.

Türkçe ve İngilizce eğitim veren Üniversitemizde her biri kendi alanında uzman ve yetkin akademisyen kadrosu ile birlikte olacak ve seçmiş olduğunuz alanla ilgili gerek Türkiye’de gerekse uluslararası alanda geçerli bir formasyon edineceksiniz.

Üniversitemizde, öğrenci odaklı anlayışımızı her zaman ön planda tutarak, yapıcı tutum ve özgür düşünce ortamı ile araştırma konusunda destekleyici yaklaşımız ile eğitimin geleneksel ve 21. Yüzyıl gelişmelerinin getirileri doğrultusunda ilerlemeyi planlıyoruz. Gazimağusa şehir merkezindeki kampüsümüz, çağdaş eğitim teknolojileri altyapısı ile donatılmıştır. Kampüsümüz siz öğrencilerimizin sosyal ve sportif aktiviteleri; kültür ve sanat faaliyetlerine de olanak sağlamaktadır. Fiziksel ve kişisel gelişimlerinizin kariyerinizin devamındaki rolünü göz önüne alarak, ilgi alanlarınıza yönelik öğrenci kulüplerinin aktivitelerinde yer almanızı, kampüsümüzde kültür ve sanat etkinlikleri düzenlemenizi destekliyoruz. Sizleri meslek yaşamınızda karşılaşacağınız sorunlara doğru çözümler üretebilen, kendini sürekli olarak yenileyen, mesleği ile ilgili gelişmeleri takip eden ve evrensel bilime katkı yapabilecek bireyler olarak yetiştirmeyi ilke ediniyoruz.

Farklı ülkelerden gelen öğrencilerin birlikte sosyal ve kültürel olarak kendini geliştirme fırsatı bulacağı bir ortamda, tarih ve denizin iç içe olduğu bu güzel şehirde gerek kampüs içinde gerek kampüs dışında yirmi dört saat aktif ve canlı bir yaşam bulacaksınız.

Tüm öğrencilerimize başarılı ve mutlu bir öğrencilik hayatı dilerim.

Prof. Dr. Pervin İMİRZALIOĞLU

Rektör (V.)