Fakülteler

Diş Hekimliği Fakültesi

Diş Hekimliği Fakültesi

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde kurulan diş hekimliği fakültemizin hedefi kısa zamanda sizlerle birlikte diğer diş hekimliği fakülteleri içinde ilk sıralara yerleşmektir. 2018-2019 öğretim yılında Türkiye çapında Yüksek Öğretim Kurumu denkliğini almış, ulusal ve uluslararası alanda yetkin ve yeterli diş hekimliği eğitimi verebilecek bir fakülteye davetlisiniz.

Fakülte Ana Sayfa
Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi

Hukuk eğitiminin niteliği, hukuk devleti olma ve hukukun üstünlüğü ilkesini hayata geçirme açısından temel belirleyici faktördür. Hukuk ve adalet ancak iyi yetişmiş, pozitif hukuka hakim, ideal hukuka bağlı, muhakeme ve yorum yeteneği kazanmış, uluslararası düzeyde donanımlı hukukçular eliyle gerçekleştirilebilir.

Fakülte Ana Sayfa
Eczacılık Fakültesi

Eczacılık Fakültesi

Dünya her an değişiyor. Bu değişim sürecinin odağında insan var. İnsanın değişimi, yaşama biçiminin, tercihlerinin değişiminin yanı sıra yaşam süresi uzuyor, bağışıklık düzeyi değişiyor, çevresel etkilere göre sağlık sorunları çeşitleniyor. İlaç ve eczacılık hizmetlerinin küresel önemi, bu süreçte her geçen dakika biraz daha artıyor. Doğumdan ölüme tüm yaşam boyunca ilaç, insanın yaşamında önemli bir yer tutuyor. Tedavisi henüz bulunmayan, akut ve kronik hastalıklar, eczacılık hizmetlerini, yıllarla değil saatlerle değişen, gelişen, kendisinin, ürünlerinin ve hizmetlerinin, geleceğin formüllerinin ve çalışma alanlarının geliştirilmesini zorunlu kılıyor. Bu zorunluluğun etkisiyle dünyada ilaç, eczacılık, klinik eczacılık ve farmasötik bakım, eğitimde en yoğun Ar-Ge yatırımının yapıldığı ve en hızlı değişime uğrayan alanların başında geliyor.

Fakülte Ana Sayfa
Eğitim Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Ada Kent Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2016-2017 akademik yılında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programlarında İngilizce Hazırlık sınıflarında eğitim-öğretime başladı. 2017-2018 akademik yılı itibariyle Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü faaliyete geçti. Eğitim Fakültesi, bünyesinde yer alan Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği, İngilizce Öğretmenliği, Türkçe Öğretmenliği ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümleri ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, KKTC vatandaşı ve uluslararası öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor.

Fakülte Ana Sayfa
Sağlık Bilimleri Fakültesi

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Ada Kent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde, 2016-2017 akademik yılında Ergoterapive Rehabilitasyon Lisans Programı ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Lisans Programı İngilizce hazırlık sınıfları eğitim-öğretime başladı. Fakülte bu aşamada üniversitenin gelişim politikalarıyla Türkiye’nin ve eğitim sistemimizin gereksinimleri doğrultusunda açılan bölüm ve anabilim dallarıyla Kuzey Kıbrıs’ta; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, KKTC vatandaşı ve uluslararası öğrencilere hizmet vermeye devam ediyor.

Fakülte Ana Sayfa
Mühendislik Mimarlık Fakültesi

Mühendislik Mimarlık Fakültesi

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi, bünyesinde yer alan lisans bölümleri ile Kuzey Kıbrıs’ta; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, KKTC vatandaşı ve uluslararası öğrencilere hizmet veriyor.

Fakülte Ana Sayfa
İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi

Ada Kent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, 2016-2017 akademik yılında İşletme ve Turizm İşletmeciliği Lisans Programlarında İngilizce hazırlık sınıfları eğitim-öğretime başladı. 2017-2018 akademik yılında da Psikoloji Lisans Programı faaliyete geçti.

Fakülte Ana Sayfa