Akademik

Hukuk Fakültesi

Hukuk Fakültesi’nde Anayasa Hukuku, Uluslararası Hukuk, Borçlar Hukuku, İşletme Hukuku, Hukuk Felsefesi, Sosyoloji gibi teorik derslerin yanı sıra Ada Kent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin mahkeme salonuna sanal mahkeme salonlarında uygulamalı eğitim öğretim yapılacak...

Eğitim Fakültesi

Ada Kent Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2016-2017 akademik yılında Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ve İngilizce Öğretmenliği Lisans Programlarında İngilizce Hazırlık sınıflarında eğitim-öğretime başladı. 2017-2018 akademik yılı itibariyle Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programı faaliyete geçti...

Eczacılık Fakültesi

Eczacılıkla ilgili her alanda hizmet vermek üzere ilaç etkin maddelerinin hazırlanması, ilaç şekillerinin formülasyonu ve kalite kontrolü, tedavide kullanılan ilaçların etki mekanizmaları konularında gerekli bilgi ve beceriye sahip nitelikli, profesyonel eczacıların yetiştirilmesi amaçlanıyor.

Sağlık Bilimleri Fakültesi

Ada Kent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde, 2016-2017 akademik yılında Ergoterapive Rehabilitasyon Lisans Programı ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Lisans Programı İngilizce hazırlık sınıfları eğitim-öğretime başladı.

Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi

Ada Kent Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi’nde, Yazılım Mühendisliği Lisans Programında 2018-2019 akademik yılında eğitim-öğretime başlaması için çalışmalara devam ediliyor.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler F.

Ada Kent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi, 2016-2017 akademik yılında İşletme ve Turizm İşletmeciliği Lisans Programlarında İngilizce hazırlık sınıfları eğitim-öğretime başladı.

Diş Hekimliği Fakültesi

Ada Kent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitim alan öğrenciler, genel olarak Periodontoloji ve Ortodontoloji derslerini alarak, ağız ve diş sağlığı ile ilgili çene ve yüz bölgesinde yetkin tedavi yapabilecek doktorlar olarak mezun oluyor.

Yabancı Diller Yüksekokulu

Ada KENT Üniversitesi (UCI) İngilizce Hazırlık Okulu, öğrencileri eğitim dili İngilizce olan ön lisans, lisans veya yüksek lisans programlarına hazırlamak için tasarlandı. Eylül ayında yapılan İngilizce Yeterlik Sınavında başarılı olan tüm öğrenciler, üniversite birinci sınıftan derslerine başlıyor.

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Ada Kent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde, 2016-2017 akademik yılında Ergoterapive Rehabilitasyon Lisans Programı ile Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Lisans Programı İngilizce hazırlık sınıfları eğitim-öğretime başladı.

© 2018 Ada KENT Üniversitesi - Tüm Hakları Saklıdır.