Kampüste Yaşam

Kampüs

Kongre merkezi
Ada Kent Üniversitesi, kentle bütünleşik yapısı nedeniyle 500 kişilik konferans salonu, sergi alanları ve atölyeleri ile şehirde düzenlenecek kültür ve eğitim etkinliklerine ev sahipliği yapabilecek kapasitededir. Konferans salonu kentin hizmetine sunularak konserler, seminerler ve konferanslar için üniversite ile beraber, şehir halkına da katkıda bulunmaktadır.
Kütüphane
Ada Kent Üniversitesi Kütüphanesi, yalnızca bir araştırma-bilgi merkezi olmaktan ziyade; bireylerin sosyalleştikleri, kültürel etkinlik ve söyleşilerin üniversite öğrencileri ve kent halkıya bir araya geldiği bir mekân olma özelliği taşımaktadır. Ana kütüphaneye ek olarak ihtisas kütüphaneleri öğrencilerin, araştırma görevlilerinin ve öğretim üyelerinin hizmetindedir. Online kütüphane sistemi vasıtasıyla milyonlarca akademik yayın ve dijital içeriğe bir cep telefonu kadar yakındır.
400.000’den fazla kitap kapasitesi,
Bilimsel Dergiler,
1.Lisans programlarına başvuru
Lisans programlarına başvuru yılda iki kere yapılmaktadır.
2.Lisans Programları için Kabul Edilen Lise Belgeleri
Lise ve Dengi Ortaöğretim Mezuniyet Belgesi (diploması),
Bilimsel Veri Tabanlarına Erişim,
Dijital Yayınlar
Laboratuvarlar
Klinik Öncesi, Phantom ve Klinikler
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon;
Hemşirelik ve İlkyardım
Eczacılık
Mühendislik Fakültesi Laboratuvarları
Diş Hekimliği;
Açık Spor Alanları
Tenis kortu, futbol sahası, atletizm pisti, basketbol sahası, voleybol sahası, okçuluk,
Kapalı Spor Alanları
Basketbol sahası, salon futbolu, voleybol, hentbol, badminton, squash, jimnastik ve fitness center.
Spor Takımları
Üniversitemiz Spor Takımlarının her yıl Ekim ayı içerisinde seçimleri yapılmakta ve okulumuzu temsil edecek takımlar oluşmaktadır. Ayrıca bu takımlar bahar dönemlerinde düzenlenen belirli branşlardaki turnuvaları da organize ederek, yetenekli ve istekli öğrencileri berlirlemeye çalışmaktadır. Üniversite spor takımlarımızdan bazıları: Futbol, Basketbol, Voleybol, Okçuluk, Eskrim, Judo, Taek-Wan-Doe, Masa Tenisi ve Badminton gibidir.
Yurt İmkanları
Ada Kent Üniversitesi’nin Kuzey Kıbrıs’taki pek çok öğrenci yurdu ile özel anlaşması vardır. Üniversitenin kampüs bünyesindeki yurt binası da 1, 2 ve 3 kişilik odaları ile öğrencilerin hizmetine sunulmuştur.
Etkinlikler
Üniversitemiz, öğrencilerinin kişisel, sosyal ve akademik gelişimlerini sosyal etkinlikler ile de geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu anlayışın bir gereği olarak, sosyal etkinlikler eğitimin önemli ve ayrılmaz bir parçası olarak değerlendirilmektedir. Konserler, konferanslar, kulüpler, söyleşiler, geziler, şenlikler, görsel ve yazılı çalışmalar, sergiler, gösteriler kampüs yaşamının ayrılmaz bir parçasıdır.
Öğrenci Konseyi
Ada Kent Üniversitesi’nde öğrenci temsilcisi olan kişiler seçim yoluyla belirlenirler. Öğrenci temsilcileri bir araya gelerek fakülte öğrenci temsilciler kurullarını ve AKÜ Öğrenci Konseyi’ni oluştururlar. Bu birimlerin amacı, üniversitemizdeki sorunları incelemek, eğitim, araştırma ve öğrenci hizmetlerinde çözüme yönelik araştırma ve değerlendirme yapmak, elde edilen sonuçları ilgili birimlere sunmak ve bunların takipçisi olmaktır.
Öğrenci Kulüpleri
Akademik Kulüpler
● Ergoterapi kulübü
● Fizyoterapi kulübü
● Diyaliz Kulübü
● Paramedik Kulübü.
● PDR Kulübü
● İngilizce Kulübü
● İşletme Kulübü
● Turizm İşletmeciliği
Sanat Kulüpleri
● Müzik Kulübü
● Fotoğrafçılık Kulübü
● Latin Dans Kulübü
● Pop Dans Kulübü
● Resim Kulübü
● Sinema Kulübü
● Türk Sanat Müziği Kulübü
● Tiyatro Kulübü
Spor Kulüpleri
● Trekking Kulübü
● Atletizm
● Futbol
● Hentbol
● Basketbol
● Voleybol
● Snooker
● Scuba-Diving
● Dart
● Masa Tenisi
Sosyal Kulüpler
● Atatürkçü Düşünme Kulübü
● Futbol severler Kulübü
● Genç Tema Kulübü
● Havacılık Kulübü
● Motor Sporları Kulübü
● Robotik Kulübü
● Tarih Kulübü
Sağlık
Sağlık merkezimize müracaat eden öğrencilerimize ilk yardım hizmeti, ilk doz ilaçlar, nabız, tansiyon, ateş ve kan şekeri ölçüm hizmetleri verilmektedir. Ayrıca bu hizmetlere ek olarak pansumanlar, aşı, enjeksiyonlar, dikiş alma işlemleri de yapılmaktadır. Acil durumlarda öğrencilerimiz hemşire refakatinde hastaneye sevk edilmektedir.
Kariyer Merkezi
Öğrencilerimizin kariyer planlamaları, uzmanlar ve danışman akademisyenler tarafından yürütülmektedir. Öğrencilerimiz iş dünyası ile buluşturan kariyer günleri yapılmaktadır. Yurt dışındaki kariyer ve eğitim olacakları öğrencilerimize iletilmektedir. Alanlarında başarılı kişiler davet edilerek paylaşımlar yapılmaktadır.
Ada Kent Üniversitesi, uygulama ağırlıklı eğitim anlayışının yanı sıra, istekli olan öğrencilerine kampüs imkanları da sunarak kendilerini sosyal ve kültürel açıdan geliştirmelerine imkan sunmaktadır. İstekli olan öğrenciler, Kariyer Merkezi ile iletişime geçerek çalışma olanaklarından yararlanabilirler.
Sosyal Mekanlar
● Cafe Sokağı
● Restoran
● Kantin
● Yemekhane
● Market
Bilişim Teknoloji Hizmetleri
‘Teknoloji ile yaşanılan her ortamı üniversitemizin parçası haline getiriyoruz.’
Bilişim Teknoloji Hizmetleri Daire Başkanlığı, Ada Kent Üniversitesi’nin sağlık, akademik, araştırma ve idari birimlerine yüksek teknolojide bilişim hizmeti sunmaktadır. Yazılım, network ve sistem grupları olarak yapılanmış olan birimimiz, aktüel bilgi ve iletişim teknolojilerini Üniversite bünyesinde tümüyle gerçekleştirmiştir.
Kampüsümüzde gigabit ethernet teknolojisini içeren, yüksek hızlı bir ana omurga ağ altyapısı bulunmaktadır.
Eğitim, öğretim ve araştırma süreçleri yerleşke genelinde, her birinde güncel teknolojide bilgisayarın olduğu ses ve görüntü cihazlarıyla donatılmış laboratuvarlarda yürütülmektedir.
Üniversite bünyesindeki tüm teknolojik cihazlar, Bilişim Teknoloji Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından; internet, e-posta, araştırma, eğitim-öğretim süreçlerinde güvenlikli olarak 7/24 hizmette tutulmaktadır.
Güvenlik
Kampüsümüzdeki güvenlik hizmetleri, profesyonel güvenlik firması tarafından Üniversite Güvenlik Yöneticisi ve Güvenlik Sorumlusu yönetiminde yürütülmektedir.
Psikolojik Danışmanlık Merkezi
Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri, uzman bir psikolog tarafından bireysel ve grupla danışma hizmeti çerçevesinde sunulmaktadır. Öğrencilerin bireysel, duygusal ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla çalışmaların yürütüldüğü birimde, okul dönemi boyunca danışmanlık hizmetleri randevu sistemiyle verilmektedir
İbadethane
Üniversitemiz, 110’a yakın ülkeden öğrenci kabul eden bir coğrafi bölgede kurulmuş olmanın bilinciyle, çok kültürlü, çok dinli bir anlayışı kurumsal kültürünün bir parçası haline getirmiştir. Akademik özgürlüğün yanında din ve inanç özgürlüğünü de savunmaktadır. Bu anlayışın gereği olarak her inançtan öğrencisine ibadet imkânı sağlamaktadır.
İletişim Ofisleri:
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti:
Ana Kampüs:
Sakarya Mah. Kurtuluş Sokak Gazimağusa - KKTC
Güney Kampüs:
Karakol Mah. Eşref Bitlis Cad. No: 53 Gazimağusa - KKTC
Marmara Bölgesi Ofisi:
Prof. Muammer Aksoy Cad. No: 10 Kazlıçeşme/Zeytinburnu İstanbul/Türkiye
Telf: 0 (212) 547 80 10 (1113)
Irak Ofisi
Mr. Hana Abdulkadir
Telf: 00 964 750 451 2488
Erbil – Irak
İran Ofisi:
Ms. Sonya Shabab
Telf: 0098 919 063 3636
Tehran – İran
Filistin Ofisi:
Mr. Daoud Alqawasmi
Telf: 00970 568 930 416
Filistin
Ada Kent Üniversitesi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Ana Kampüs:
Adres: Sakarya Mah. Kurtuluş Sok.99450 Gazimağusa KKTC
Mail : info@adakent.edu.tr , ogrenciisleri@adakent.edu.tr
Tel : +90(392) 365 39 90, +(90) 444 39 90, +(90) (548) 829 88 83-88
Facebook : facebook.com/adakentüniversitesi/
Twitter : twitter.com/adakentuni
İnstagram : a.kentüniversitesi
Web:
Güney Kampüs:
Karakol Mah. Eşref Bitlis Cad. No: 53 Gazimağusa - KKTC

© 2018 Ada KENT Üniversitesi - Tüm Hakları Saklıdır.