Kampüste Yaşam

  • ercantekin
  • -
  • 12.4.2017

Üniversitemizin kampüsü, şehrin merkezinde 24 saat yaşayan bir yerdir. Tüm birimleri 7/24 hizmet vermektedir.

Kampüsümüz güçlü bilişim altyapısıyla günün 24 saati ücretsiz geniş bant internet hizmeti sunmaktadır. Araştırma, iletişim ve paylaşım için sınırsız ve güvenli bir dijital ağ oluşturulmuştur.

Eğitim-öğretim binalarımız günün her saati yaşayan, aktif ve sosyal bir yaşantıya sahiptir. 24 saat açık kafe ve restoranlar, her daim hizmette olan market, öğrenci kulüplerinin toplantı yapması için kulüp odaları her an kullanıma açık alanlardır.

Lefkoşa, Girne ve Güzelyurt’a ücretsiz servis imkânı bulunmaktadır.

Açık mekân uygulamasının benimsendiği kampüsümüzde, öğrencilerimiz arzu ettikleri her an tiyatro salonlarını, sanat atölyelerini ve laboratuvarları kullanarak, sosyal-kültürel ve akademik olarak çalışmalarını gerçekleştirebilirler.

Öğrencilerimiz, bütün sosyal-kültürel ihtiyaçlarını kampüs içerisinde karşılayabilirler. Kampüs içerisinde kafeterya, restaurant, market, yurt, sanat ve kültür mekânları mevcuttur.

Kampüs alanımız 7/24 esasına göre korunmaktadır.

Üniversitemizin bulunduğu Gazimağusa şehri, 110’a yakın ülkeden gelen öğrencilerin yer aldığı çok kültürlü bir yaşam merkezidir.

Üniversitemiz Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarından bütün öğrencilerin kolaylıkla ulaşabileceği bir konuma sahiptir ve seçkin bilim insanlarının görev yaptığı bir üniversitedir.

Farklı kültürlerin bir arada bulunduğu kampüsümüzde her türden görüşe, değere, inanca ve kültüre saygılı olmak ve onun yaşatılmasını sağlamak en önemli ilkelerimizdendir. Bireylerin değer verdiklerini özgürce yaşayabilmeleri ve diğer kültürleri tanıyabilmeleri için özel alanlar oluşturulmuştur.