Genel Sekreterlik

  • ercantekin
  • -
  • 12.4.2017

Ada KENT ÜNİVERSİTESİ Genel Sekreteri Tuncer Hasan TUNCERGİL 1967 yılında Kıbrıs’ın Mağusa şehrinde doğdu. İlk ve orta eğitimini Mağusa’da, yükseköğrenimde lisans derecesini Türkiye Cumhuriyeti’nde Samsun şehrinde bulunan 19 Mayıs Üniversitesinde İngilizce Öğretmeni olarak yaptı. Yüksek Lisans eğitimini ise Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde İngilizce Öğretmenliği ve Eğitim Bilimleri programında çift ana dal olarak gerçekleştirdi.
1992 yılında Doğu Akdeniz Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak başladığı kariyerinde 23 akademik yıl akademisyen, idareci olarak birçok görevler üstlendi. Üniversite içerisinde ve dışında farklı akademik ve idari komisyon ve komitelerde üye ve başkan olarak görev yaptı.
2014-2015 yılında DAÜ’den ayrılan TUNCERGİL, Lefkoşa İngiliz Üniversitesinin kuruluşunda Genel Sekreter ve Yabancı Diller Okulu Müdürü olarak yer aldı.
İki akademik yılın sonunda Ekim 2016’da Tuncer Hasan TUNCERGİL Ada KENT ÜNİVERSİTESİ Genel sekreterliğine ve Yabancı Diller Okulu Müdürlüğüne atandı ve halen bu görevlerini yürürtmektedir.
Evli ve iki erkek çocuk sahibi olan TUNCERGİL, aynı zamanda yaklaşık 20 yıl voleybol ve atletizm branşlarında ülke (KKTC) sporuna hizmet etmiş milli bir sporcudur.

Daire Başkanlıkları

Öğrenci İşleri 

Mali İşler 

İnsan Kaynakları 

Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri

Bilişim Teknoloji Hizmetleri Daire Başkanlığı, Ada Kent Üniversitesi’nin sağlık, akademik, araştırma ve idari birimlerine yüksek teknolojide bilişim hizmeti sunmaktadır. Yazılım, network ve sistem grupları olarak yapılanmış olan birimimiz, aktüel bilgi ve iletişim teknolojilerini Üniversite bünyesinde tümüyle gerçekleştirmiştir.

Kampüsümüzde gigabit ethernet teknolojisini içeren, yüksek hızlı bir ana omurga ağ altyapısı bulunmaktadır. Eğitim, öğretim ve araştırma süreçleri yerleşke genelinde, her birinde güncel teknolojide bilgisayarın olduğu ses ve görüntü cihazlarıyla donatılmış laboratuarlarda yürütülmektedir.

Üniversite bünyesindeki tüm teknolojik cihazlar, Bilişim Teknoloji Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından; internet, e-posta, araştırma, eğitim-öğretim süreçlerinde güvenlikli olarak 7/24 hizmette tutulmaktadır.

Yapı İşleri

Destek Hizmetleri 

Sağlık-Kültür-Spor

Sağlık merkezimize müracaat eden öğrencilerimize ilk yardım hizmeti, ilk doz ilaçlar, nabız, tansiyon, ateş ve kan şekeri ölçüm hizmetleri verilmektedir. Ayrıca bu hizmetlere ek olarak pansumanlar, aşı, enjeksiyonlar, dikiş alma işlemleri de yapılmaktadır. Acil durumlarda öğrencilerimiz hemşire refakatinde hastaneye sevk edilmektedir.

Ada Kent Üniversitesi, kentle bütünleşik yapısı nedeniyle 500 kişilik konferans salonu, sergi alanları ve atölyeleri ile şehirde düzenlenecek kültür ve eğitim etkinliklerine ev sahipliği yapabilecek kapasitededir. Konferans salonu kentin hizmetine sunularak konserler, seminerler ve konferanslar için üniversite ile beraber, şehir halkına da katkıda bulunmaktadır.

Müdürlükler

Yurtlar 

Satın Alma 

Ofisler

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Ofisi

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri, uzman bir psikolog tarafından bireysel ve grupla danışma hizmeti çerçevesinde sunulmaktadır. Öğrencilerin bireysel, duygusal ve sosyal gelişimlerini desteklemek amacıyla çalışmaların yürütüldüğü birimde, okul dönemi boyunca danışmanlık hizmetleri randevu sistemiyle verilmektedir.

Kariyer ve Mezunlar Ofisi

Öğrencilerimizin kariyer planlamaları, uzmanlar ve danışman akademisyenler tarafından yürütülmektedir. Öğrencilerimizi iş dünyasıyla buluşturan kariyer günleri yapılmaktadır. Yurtdışındaki kariyer ve eğitim olacakları öğrencilerimize iletilmektedir. Alanlarında başarılı kişiler davet edilerek paylaşımlar yapılmaktadır.

Güvenlik Ofisi

Kampüsümüzdeki güvenlik hizmetleri, profesyonel güvenlik firması tarafından üniversite güvenlik yöneticisi ve güvenlik sorumlusu yönetiminde yürütülmektedir.

Ulaşım Ofisi