Fakülte Hakkında

Diş Hekimliği Fakültesi
Eğitim Süreci:
Ada Kent Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde eğitim alan öğrenciler, genel olarak Periodontoloji ve Ortodontoloji derslerini alarak, ağız ve diş sağlığı ile ilgili çene ve yüz bölgesinde yetkin tedavi yapabilecek doktorlar olarak mezun oluyor.
Eğitim sürecinde öğrencilere; protetik tedaviden konservatif tedaviye, diş eti hastalıklarından çocuk diş hekimliğine, çapraşık dişlerin düzeltilmesini içeren ortodontik tedaviden cerrahi ana bilim dalına kadar bütün diş hekimliği branşlarını içeren bölümlerin dersleri veriliyor.
Öğrenciler, Ada Kent Üniversitesi’nin protetik laboratuvarlarında phantom modellerde ağız simülasyonlarında hem de ortodonti laboratuvarlarında uygulamalı eğitim yapıyor. Gerçek diş modelleri üzerinde çalışmalar yapan öğrenciler, öğretim görevlileri gözetimine hasta bakarak tedavi yetkinliklerini kazanıyor.
Teorik ve pratik eğitime paralel olarak diş hekimi ve dental klinikler ve diş hastanelerinde staj yapan öğrenciler, bitirme tezleriyle diploma almaya hak kazanıyorlar.
Öğrenciler derslerindeki kredilerini tamamladıklarında ve yeterli yüksek notlar aldıklarında uluslararası ERASMUS programları ve diğer üniversitelerle işbirliği çerçevesinde çeşitli değişim programlarından faydalanabiliyor.
Diş Hekimliği Fakültesi’nde öğrencilerin en çok zorlandıkları ders el becerisi gerektiren dersler oluyor. Hasta tedavisine başlamadan önce el becerilerini geliştirici dersler yapılarak, öğrencilerin bu becerileri kazanmaları sağlanıyor.
Çalışma Alanları:
Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olan öğrenciler, genel olarak 8 ana dalda, özel olarak ise bir dalda uzmanlaşarak kendi kliniklerini açma imkanına sahip oluyor. Bununla birlikte, tüm dental kliniklerde, özel hastanelerinin diş hekimliği tedavi birimlerinde veya kamuya ait ağız diş sağlığı merkezlerinde diş hekimi veya uzman diş hekimi olarak çalışma imkanları bulunuyor.
Akademik kariyerine devam etmek isteyen öğrenciler ise üniversitede kalarak akademik kariyer yapabiliyorlar.
Eğitim Dili: İngilizce – Türkçe
Eğitim Süresi: 4 yıl (Hazırlık okuyan öğrenciler için 5 yıl) İngilizce – Türkçe
Staj:Zorunlu

© 2018 Ada KENT Üniversitesi - Tüm Hakları Saklıdır.